Inspektor ds. obrony cywilnej

Inspektor ds. obrony cywilnej  to funkcja, która w dzisiejszych czasach po długiej przerwie powraca do dynamicznych działań. Dzieje się tak za sprawą ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej, która jako akt prawny rozpoczyna swoje funkcjonowanie od 01.01.2025 roku, z wyłączeniem kilku paragrafów, które wchodzą w życie w późniejszym terminie.

Zakres wykonywanych czynności:

1. Prowadzenie całości spraw dotyczących zagadnień związanych z Ochroną Ludności i Obroną Cywilną
2. Prowadzenie całości spraw dotyczących zagadnień związanych z Zarządzaniem Kryzysowym wynikających z corocznych wytycznych Prezydenta Miasta będącego Szefem Obrony Cywilnej, aktów prawa powszechnie obowiązującego dotyczącego Obrony Cywilnej oraz ewentualnych wytycznych spółki / grupy kapitałowej ze szczególnym uwzględnieniem konieczności sporządzania wszelkich sprawozdań, raportów i informacji do komórki Zarządzania Kryzysowego odpowiedniej dla terenu na którym znajduje się spółka.
2. Opracowywanie, kompletowanie i nadzorowanie wszelkiej dokumentacji dotyczącej Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
3. Udział w naradach i spotkaniach organizowanych przez Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w charakterze przedstawiciela Zleceniodawcy.
4. Opracowywanie wszelkich wymaganych planów dotyczących Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej, nadzorowanie ich realizacji.
5. Prowadzenie działalności szkoleniowej upowszechniającej problematykę Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
6. Przygotowanie pracowników Spółki do uczestnictwa w zadaniach powszechnej samoobrony.
7. Nadzorowanie sprawności systemów ostrzegania i alarmowania oraz przeprowadzanie testów sprawności tych urządzeń w uzgodnieniu
z odpowiednimi organami / służbami.
8. Opracowywanie planów ewakuacji pracowników oraz cennego mienia.
9. Prowadzenie działalności kontrolnej oraz sprawozdawczej.
10. Bieżąca współpraca z Wydziałem odpowiedzialnym za Ochronę Ludności i Obrony Cywilnej.
11. Organizowanie szkoleń i ćwiczeń z zakresu reagowania kryzysowego.
12. Opracowywanie projektów zarządzeń i poleceń służbowych związanych z realizacją obowiązków Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
13. Składanie raportów z wykonywanych czynności do kierującego zakładem / spółką.
14. Bieżące informowanie kierującego zakładem / spółką o wszelkich problemach i zadaniach związanych z Ochroną Ludności i Obrony Cywilnej.
15. Bieżące monitorowanie nowych aktów prawnych regulujących / uszczegóławiających zagadnienia dot. obowiązków Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.

Zapraszamy do kontaktu 😊